تراکتور ترکیه خارجی روسی

محتوای جدول

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تجهیزات پیشرفته ای در صنایع مختلف استفاده می شود. در صنعت کشاورزی نیز ماشین های پیشرفته و تراکتورهای مختلفی به کار گرفته می شوند. برخی از تراکتور های داخل ایران از کشورهای خارجی مثل ترکیه و… وارد می شوند و همچنین تراکتورهای روسی در ایران از زمان های گذشته تاکنون هنوز در حال کار کردن می باشند.

انواع تراکتورهای مختلفی در ایران مورد استفاده قرار می گیرد که بیشترین کارکرد آن ها در مزارع کشاورزی و زمین های زراعی می باشد. لازم است که این نکته را یاد آوری کنیم که تراکتور به خودی خود کارایی آنچنانی ندارد.

تریلی تراکتور ترکیه

یکی از ابزار آلات و تجهیزاتی که بر روی تراکتور نصب می شود و کارایی های بسیار زیادی دارد، تریلی تراکتور است که معمولا سایر کشورها نظیر ترکیه آن را به ایران صادر می کنند.

تریلی بر پشت تراکتور نصب می شود و تراکتور آن را می کشد. از این محصول برای حمل بار استفاده می شود و اندازه های بسیار متنوعی ممکن است که داشته باشد. ساخت این دستگاه به گونه ای انجام می گیرد که توان و مقاومت بالایی در برابر وزن های سنگین داشته باشد. جنس بدنه مقاومی دارد که دیواره های آن تعیین کننده مقدار حجم بار خواهند بود، به طوری که هر چه دیواره های تریلی تراکتور بلندتر باشد، میزان بار بیشتری را می توان بر روی آن قرار داد. البته این نکته فقط کافی نیست و برای حمل بار بیشتر باید کمک فنرهای قوی و لاستیک های بزرگ هم داشته باشد.

قیمت تریلی تراکتور ترکیه

از آنجایی که واردات تریلی تراکتور در حجم های گسترده ای از کشور ترکیه انجام می گیرد، با قیمت های بسیار مناسب و به صرفه به دست خریداران آن می رسد. بیشترین تقاضا برای مدل های دو چرخ و چهار چرخ این محصول می باشد. مدل های دیگری نیز از این محصول تولید می شوند و آن ها نیز به کشور وارد می شوند اما بیشترین واردات مربوط به همین محصولاتی است که اسم آن ها ذکر شد. برخی از مدل های چهار چرخ آن که قابلیت حمل بار زیادی دارند، به صورت لاستیک چفتی طراحی شده اند تا به مقاومت شاسی ها و بدنه کمک شایانی در حمل بار داشته باشند.

هرچه طراحی این تریلی ها برای حمل بار سنگین تر انجام گرفته باشد، قیمت نهایی آن نیز بیشتر خواهد بود. در صورت واردات چنین محصولاتی تعرفه های گمرکی و هزینه های بازرگانی آن ها نیز گران تر در می آید.

تریلی تراکتور خارجی

به دلیل وجود نیاز بالا به تریلی تراکتور در کشور، انواع مختلف آن از کشورهای خارجی وارد می شوند. این واردات حجم بالایی از سرمایه کشور را از دست می دهد و ممکن است که در قبال این هزینه ها آنچنان استفاده ای از این دستگاه ها نشود و سود حاصل از فروش و کارکرد این تجهیزات جوابگوی هزینه های اولیه نباشد.

علاوه بر این واردات بی رویه محصولات خارجی، باعث افزایش تعداد دلالان و واسطه های می شود که افراد سود جو از موقعیت های به وجود آمده به نفع خود سو استفاده کرده و باعث رکود و تورم در بازار محصول می شوند.

از طرف دیگر حجم زیاد واردات محصول، انگیزه و تلاش تولید کننده داخلی را از بین می برد و سازندگان داخلی دست از تلاش برای تولید محصول با کیفیت بر خواهند داشت، چون می بینند که کسی از محصولات آن ها استقبال آنچنانی نمی کند و همه به سوی محصولات خارجی می روند.

تریلی تراکتور روسی

یکی از قدیمی ترین مدل هایی که در ایران تا اکنون در حال استفاده می باشد، تریلی تراکتور روسی می باشد. در واقع از دوران قاجار، واردات تمامی محصولات روس به ایران صورت می گرفت. بعد از رشد و شکوفایی در عرصه کشاورزی ادوات و تجهیزات متعددی در این راستا تولید شد. یکی از این تولیدات تریلی تراکتور است که برای حمل بارهایی نظیر محصولات زراعت شده، کود، خاک اضافه، نیروی انسانی و… به کار می رود. حتی در زمان های بسیار قدیم از این وسیله برای جابجایی های بین دو شهر با مسافت های طولانی انجام می گرفته است.

مدل های اولیه و قدیمی آن ها استقامت و استحکام خوبی نداشت و از طول عمر کمی برخوردار بود اما با تجدید نظر در مراحل ساخت و تعویض برخی قطعات آن، امروزه مدل های بهتری از رآن در ایران استفاده می شود.

قیمت تریلی تراکتور رومانی

یکی دیگر از انواع تریلی تراکتور که در ایران استفاده های زیادی می شود، طرح رومانی آن است. قیمت این محصول نسبت به سایر محصولات وارداتی، بسیار مقرون به صرفه و مناسب می باشد. علاوه بر این جنس بدنه آن ها بسیار ضخیم تر و مقام تر است. ضخامت بالای بدنه تریلی تراکتور رومانی به دلیل آب و هوای مدیترانه ای این کشور می باشد. چون در این کشور باران زیادی می بارد و هوا بیشتر اوقات رطوبت بالایی دارد، بدنه فلزی ضخیمی طراحی می کنند تا دیر تر در برابر رطوبت هوا دچار خوردگی شود.

یکی دیگر از ویژگی های این محصول که سبب یمت مناسب آن شده، شاسی محکم و لاستیک های بزرگ آن می باشد، به طوری که عاج های بزرگ آن سبب می شود که به راحتی از مسیرهای گلی و دشوار عبور کند و فشار کمی به تراکتور وارد شود.

تریلی تراکتور اروپایی

یک مدل از تریلی تراکتور که مطابق با ویژگی های جغرافیایی خاصی طراحی می شود، مدل اروپایی آن است. این تریلی ها برای کارایی های متنوعی تولید می شوند و هر کدام از آن ها ویژگی های مخصوص به خود را دارند.

برخی از مدل های این تریلی، به صورت 8 چرخ تولید می شوند که چرخ های آنها اصطلاحا جفت لاستیک می باشد. این تریلی ها شاسی ها و کمک فنرهای بسیار بزرگ و قوی دارند، به دلیل اینکه بتوانند محصولات و بار زیادی را جابجا و حمل کنند. برخی از مدل های قدرتمند این تریلی ها وزنی تا حد هفت الی هشت تن را می توانند که حمل کنند.

اهرم های اتصال آن ها به تراکتور به صورت کاملا هیدرولیکی و راحت متصل و جدا می شود و همچنین به راحتی به گردش در می آید. این وسیله قدرت کشندگی بالایی دارد و در اصل کارایی آن را ابزار و تجهیزاتی که بر روی آن یا پشت آن نصب می شوند، تعیین خواهند کرد. به طور مثال برای شخم زدن زمین کشاورزی از تراکتور استفاده می کنند، اما اگر شخم زن تراکتور نصب نباشد این کار انجام شدنی نیست.

تریلی تراکتور ایران

صنعت ماشین سازی ایران رو به پیشرفت می باشد و شرکت بزرگ تراکتور سازی تبریز یکی از سازندگان و تولید کنندگان انحصاری تراکتور و تریلی تراکتور در ایران می باشد.

بهترین مهندسان مکانیک و کارشناسان کشاورزی در این مجموعه گرد هم آمدند و محصولات با کیفیتی مثل تراکتور و تمام لوازم جانبی آن را به تولید می رسانند.

یکی از بهترین محصولاتی که در این بین تولید می شود، تریلی تراکتور است که طراحی آن به گونه ای است که قابلیت نصب بر روی هر تراکتوری را دارند. همچنین لاستیک های این تریلی ها به صورت ثابت و متحرک طراحی می شوند که برای جابجایی و تغییر مسیر تراکتور بسیار کمک کننده می باشد. به وسیله بهترین آلیاژهای فلزی انجام گرفته که این آلیاژها در آزمایشگاه های شیمیایی مورد طراحی بدنه ازمایش های فراوانی قرار گرفته اند.

ابعاد و اندازه های مختلفی از آن برای حمل بار مشخص و استانداردی در نظر گرفته می شود و هر کدام برای مقدار مشخصی بار و کار خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

تریلی پشت تراکتوری ترکیه

اخیرا تریلی های پشت تراکتوری که از ترکیه وارد ایران می شوند، قابلیت های جدیدی به آن ها اضافه  شده است. برخی از این تریلی ها توانایی حمل وزنی تا حدود 20 تن بار را دارند و ممکن است که طول این دستگاه ها زیاد تر از انواع دیگر و نمونه های کوچکتر باشد. هم چنین ممکن است که تعداد چرخ و محور های حرکتی در این تریلی ها بیشتر باشد، زیرا باید وزن بار را به طور مساوی و متناسب بین همه لاستیک ها پخش کند تا به یک قسمت از تریلی فشار وارد نشود.

برخی از این تریلی ها به دلیل بزرگی و گنجایش زیاد محصول، مجهز به سیستم مکانیکی کمپرسور می باشند و می توانند بار خود را تخلیه کنند. در واقع وقتی که راننده تراکتور اهرم هدایت کمپرسور تریلی را فعال می کند، جک کمپرسی باز می شود و اتاقک تریلی به سمت بالا می رود،سپس دریچه پشت تریلی باز می شود و محصول از درون بار تخلیه می شود و روی زمین قار می گیرد.

تریلی تراکتور ترکی

تمامی محصولات به ویژه تریلی تراکتور که از ترکیه وارد ایران می شود، تحت عنوان ترکی و جنس ترک در ایران شناخته می شود. در مورد این تریلی ها قبلا توضیح دادیم و محصولات متنوعی که از ترکیه وارد می شود، کیفیت قابل قبولی دارند.

یک نمونه از این محصولات تریلی 5 تنی می باشد که قابلیت اتصال مستقیم به اکثر تراکتور ها را دارد و اگر به صرت مستقیم امکان اتصال وجود نداشته باشد، با استفاده از تریلی بند به راحتی به هر نوع تراکتوری متصل می شود. این تریلی ها به صورت مدل ثابت طراحی می شوند، اما امکان نصب جک کمپرس بر روی آن ها وجود دارد. یکی از بارزترین مزایای آن، داشتن دیواره های بلند است تا بتواند محصول بیشری را در خود جای دهد.

تریلی تراکتور رومانی

همانگونه که در قبل گفته شد، بدنه تریلی تراکتور رومانی ضخیم بوده و در برابر رطوبت و خوردگی مقاوت بالایی دارد. اما ضخامت بدنه و ورقه فلزی کابین تریلی، سبب سنگینی و فشار آمدن بر روی تراکتور می شود. به همین دلیل وقتی تراکتور این تریلی ها را می کشد، میزان مصرف سوخت آن بالاتر می رود و فشار بیشتری روی موتور تراکتور وارد می شود.

اخیرا در ساخت و طراحی بدنه این محصول آلیاژهایی به کار می برند تا هم مقاومت بالایی در برابر رطوبت داشته باشد و هم وزن آن زیاد سنگین نباشد. طراحی لاستیک ها به گونه ای است که به راحتی و آسانی فرآیند حرکتی تریلی انجام بگیرد.

تریلی بند تراکتور رومانی

یکی دیگر از وسایل ضروری برای کشاورزان و رانندگان تراکتور، تریلی بند تراکتور می باشد که بیشتر برای مدل های طرح رومانی به کار می رود.

ساخت و تولید تریلی رومانی به گونه ای بوده که به تراکتورهای ایرانی به صورت مستقیم متصل نمی شوند. اوایل کشاورزان زیادی این مشکل را داشتند و امکان اتصال تریلی با تراکتور برایشان میسر نبود. از این رو با استفاده از ابزار غیر مناسب این کار را انجام می دادند که بازدهی خوبی نداشت. پس از چندی طراحان و تولید کنندگان لوازم جانبی تراکتور تصمیم به ساخت تریلی بند تراکتور گرفتند.

امروزه نمونه های مختلفی از آن در بازار موجود است که برای هر نوع تریلی با هر نوع تراکتوری وجود دارد و به عنوان واسطه بین تراکتور و تریلی عمل می کند.

قیمت تریلی بند تراکتور رومانی

تریلی هایی که از رومانی وارد می شوند، دارای طراحی های خاصی هستند و برای متصل شدن به تراکتور، تریلی بند تراکتور لازم دارند. به دلیل تولید با کیفیت این محصول و نمونه های خارجی آن در بازار، قیمت های مناسبی برای آن در نظر گرفته می شود.

این محصول در حجم های بسیار گسترده با بهترین و دقیق ترین طراحی ها، به بازار عرضه می شود. برخی از مدل های آن سیستم بسیار ساده ای دارد و به صورت وضعیتی مشابه با دکمه پیراهن باز و بسته می شوند و برخی از انواع دیگر آن، پیشرفته تر می باشند که برای بستن و باز کردن آن حتما باید آموزش دید.

تریلی تراکتور طرح اروپایی

سازندگان و طراحان اروپایی تریلی تراکتور در این کشورها، پیشرفته ترین طرح ها و مدل های آن را می سازند و تمامی ویژگی های اثر گذار بر این وسیله را مد نظر دارند. یکی از بزرگترین شرکت ها و نمایندگی های فروش انواع محصولات و تجهیزات کشاورزی، این مجموعه می باشد که توانسته سالیان زیادی در این حیطه فعالیت کند و رضایت مشتریان را بدست آورد.

افراد می توانند برای راحت تر انجام دادن فعالیت های کشاورزی خود، بهترین و مناسب ترین تریلی تراکتور را از سایت این مجموعه سفارش دهند. تمامی همکاران و مشاوران ما آماده پاسخ گویی به سوالات مشتریان می باشند.

برای مشاوره در مورد محصولات و خرید با ما تماس بگیرید

قیمت بیل بکهو پشت تراکتوری